1-11 Eylül 2022 tarihlerinde 21 ülkeden gelecek oyun geliştiriciler ile DIGIAGE – Oyunla Gelecek Oyun Geliştirme kamplarının altıncısını gerçekleştirmek için Bilişim Vadisi | Gebze kampüsünde bir araya geliyoruz!

Oyun tasarımcıları, yazılımcılar, dijital sinema ve animasyon film üreticileri, senaristler ve ekosistemin birçok bileşeninde girişimi olan gençler global iş birliği anlayışı ile fiziki ve online olarak bir araya gelerek 10 günlük kamp boyunca projelerini tasarlayacak. Projelerini uluslararası jüriye sunarak yatırımcılarla buluşma imkânı yakalayacak.

Kamp boyunca sektör uzmanları, öğretim görevlileri ve mentorler yüz yüze ve online olarak tasarımcıların sorularına cevap verecek ve oyun geliştirme sürecinde size destek sağlayacak.

DIGIAGE olarak, uluslararası network ve iş gücü paylaşımını hedefleyerek Türkiye’nin dünyaya sunduğu oyun üretim gücünü büyütmeyi ve tasarım ihracatını artırmayı hedefliyoruz.

Oyun ekosistemine ilgiliysen, dijital içerik üretim süreçlerinin herhangi birinde kendini başarılı buluyorsan ya da ben de yapabilirim diyorsan, hem eğlenerek hem öğrenerek vakit geçirebileceğin kampımızda seni de aramızda görmek isteriz!

Bir önceki kampımıza göz atabilirsin:

Nerede gerçekleşecek?

Kamp, Bilişim Vadisi | Kocaeli -Gebze kampüsünde gerçekleşecek.
Konum

Nasıl ulaşabilirim?

1 Eylül tarihinde; Gebze Otogar, Marmaray ve Gebze Center AVM için servislerimiz, katılımcıları belirlenen noktalardan kamp alanına getirecek.

Kimler katılabilir?

Oyun ekosistemine meraklı, 18 yaş üstü herkes kampımıza katılabilir. Online katılımda ise yaş sınırımız yoktur.

Online katılabilir miyim?

Tabii ki, DIGIAGE Discord sunucusunda bulunan takım kanalına takımınla dahil olabilir ya da bir takıma katılabilirsin. Oyun geliştirme süreçlerine online destek alabilir, gerçekleşecek eğitimlerimize, etkinliklerimize canlı yayından ulaşabilirsin.

Etkinlikler, eğitimler veya yemekler için herhangi bir ücret ödeyecek miyiz?

Bilişim Vadisi’nde kahvaltı, yemek servisi ücretsiz olacak. Bilişim Vadisi’nde Market & Cafe gibi ücretli yararlanabileceğiniz imkanlar da bulunmaktadır.

Başvurular ne zamana kadar devam edecek?

24 Ağustos 23.59’a kadar başvurular açık kalacak. Online için başvurular ve katılım süreç içinde devam edecek.

Başvuru sonuçları ne zaman belli olacak?

28 Ağustos tarihine kadar başvurular sonuçlanacak, sonuçlanan başvurular katılımcılara olumlu/ olumsuz olarak e-posta / telefon ile bildirilecektir. E-Posta adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız.

Uyku tulumu ve çadır getirmek zorunda mıyım ya da istersem getirebilir miyim?

Çadır ve uyku tulumlarını biz temin ediyoruz. Başvuru sırasında “çadırını kendin mi getireceksin” sorusuna “evet” cevabı verdiysen zaten hiç endişelenme. Çadırını getirip kurabilirsin.

Bilet ücretlerimizi de karşılayacak mısınız?

Maalesef bu konuda sizlere destek olmamakla birlikte konaklama ve yiyecek iaşelerinin tarafımızca karşılandığını belirtmiştik.
Heyecanlı mısın? Bizimle paylaşmaya ne dersin?
Discord

Gelmek istiyorsunuz ama ailenizden izin alamıyor musunuz?

Bize ulaşın ailenizle görüşerek geleceğiniz için atacağınız bu önemli adımın size nasıl bir katkısı olacağını izah ederek size yardımcı olmaya çalışalım.

Eğitimlerin ve seminerlerin hepsine katılmak zorunda mıyım?

Bu kamp bir not yüksek almanız için girmek zorunda olduğunuz bir ders değil. O nedenle sizi zorlamıyoruz. Fakat bazı etkinlikleri kaçırmanız sizin gelişim ve kariyer yolculuğunuzda bir kayıp olabilir.

Sertifika almak için her eğitime ve çalışmaya katılmak zorunda mıyım?

Sertifika almak bu kamp için önceliğiniz olmamalı. Bu kamptan ne kadar yüksek bir fayda sağlayacağınızı düşünerek sizin için uygun olan çalışmalara katılmanız bizlerin sizden beklentisidir. Sertifikanızı alabilmeniz sorun olmayacak emin olun.

Sertifika almak benim ne işime yarayacak ki?

İşbirliği içinde olduğumuz öncü kurumların da imzası ile taçlanacak sertifikanız ileriki dönemde yapacağınız iş başvurularında sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Takımım yok, bu durum başvurumu olumsuz etkiler mi?

Tabi ki etkilemez, bireysel başvurulardan takımları oluşturacağız.

Takımımı sevmedim, uyuşamadık. Ne yapacağım?

Hemen koordinasyon ekibimizle konuyu paylaşacaksın ki sana en uygun yeri bulmakta destek olsunlar.

Konaklama nasıl olacak?

Adı üstünde Çadır Kampı 🙂 Kampımızın konaklaması çadırlarımızda olacak. Çadır konaklamasına alışkın değilsen gelmeden mutlaka deneme yapmanda fayda var. Çadır konaklamasında problem yaşayacak arkadaşlarımız için Öğretmenevi ve Yurt konaklama seçenekleri kısıtlı olarak sağlanacaktır.

Kampüs dışına çıkabilir miyim?

Organizasyon yetkililerimize danışmadan kampüs dışına çıkmamanızı rica ediyoruz. Unutmayın ki güvenliğiniz bize emanet.

Bilgisayarımı getirmek zorunda mıyım?

Bilgisayarını getirmek zorunda değilsin, etkinlik alanımızda çalışma yapacağınız bilgisayarlar bulunmaktadır. Eğer çalışmanı tamamlamak için kendi bilgisayarına ihtiyacın varsa başvuru esnasında ilgili soruya “evet” cevabı vermen yeterli.

Hala sorularım var kime sormalıyım?

digiage001@gmail.com digiage002@gmail.com Dilersen mail adreslerine mail atabilir, Discord sunucumuza katılarak yetkililerden yardım isteyebilirsin.
Discord