KURULTAY OYUN

Kurultay ekibi 2017’de özel bir eğitim kurumunun üniversite sınavına hazırlık departmanında Ömer Faruk Günalan’ın mentörlüğünde kurulan bir üniversite hazırlık ekibidir. Ekip yoğun çalışma temposunun yükünü hafifletmek ve derslerle meşgul olan zihinleri dinlendirmek için boş vakitlerde ortak ilgi alanı oyunlar üzerinde eğilmiş, birlikte hem oyun oynama hem de geliştirme hobisi edinmişlerdir. 2020’de ekip lise mezuniyetinin ardından dağılmayıp bu hobiyi uğraşı haline getirmiş, özellikle oyun ve anlatı tasarımı alanlarında araştırma ve geliştirme sürecinde bulunmuşlardır. Ekip 2021 yılında tekrardan bir araya gelip, 2022 yılında şirketleşmiştir.

UNDER CONTROL (Kadir’in Rüyası)

Kadir sıradan ve sıkıcı hayatından memnun olmayan bir finans çalışanıdır. Özgüvensiz ve çekingen bir yapıya sahiptir, bu yüzden hayatına ve yaşadığı dünyaya pek etki edemeyip farklılıklar katamaz. Gerçek hayatında yapamadığı etkileri rüyalarında yapmak yani bir bilince sahip olmak ister ve buna erişir.

Bilince sahip olduğu rüyalarında hayatının bazı yansımalarını görür. Artık hayatına istediği şekilde etki edebilecektir ve görünürde bunu engelleyecek kimse yoktur. Rüyasına bu rahat bir şekilde başlasa da ilerledikçe kimsenin olmaması onun için en büyük engel olur. Çünkü ilerlediği rüyada toplumla birlikte gayet normal bir şekilde yaşanabilecekken tek başına çeşitli ikilemler, zorlu problemler ve hesaplaşmalarla karşı karşıya kalacaktır. Yalnızlık önce onu şüphelere düşürecek, ardından korkak ve çaresiz hissettirecektir. Bu rüya bir an önce sonlanmalıdır.